Do kiedy trwa trwa obowiązek alimentacyjny? Czy granicą jest wiek? Jak postąpić, gdy alimenty nie mają już uzasadnienia?
W dzisiejszym wpisie znajdziesz odpowiedzi na te pytania.
W Kościele katolickim istnieje możliwość stwierdzenia nieważności małżeństwa.
Zgodnie z procedurą prawa cywilnego, związek małżeński także można unieważnić. Dziś wyjaśnię jakie mogą być ku temu podstawy.
Jak się ubrać na rozprawę rozwodową? Gdzie stanąć na sali sądowej? Kim jest powód a kim pozwany? Kiedy i jak zwracać się do sądu? Dziś odpowiem na te pytania.
Życzę Ci zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku wielu powodów do uśmiechu. Niech wszystko ułoży się po Twojej myśli.
adw. Ilona Grembowska-Dowgiałło
W sprawach rozwodowych zdarza się, że przeprowadzany jest tzw. wywiad środowiskowy. Z tego wpisu dowiesz się jak taki wywiad będzie wygląda oraz jaki ma wpływ na Twoją sprawę.
Z dzisiejszego wpisu dowiesz się których czynności, dotyczących majątku dziecka, możesz dokonywać samodzielnie. Wyjaśnię też do których wymagana jest zgoda sądu.
Ten post dedykowany jest dziadkom. Odpowiem w nim na pytanie, co zrobić gdy rodzic utrudnia lub uniemożliwia im kontakty wnukami. W takich sytuacjach dziadkowie nie są bowiem całkowicie bezradni.
Kto komu płaci alimenty w przypadku opieki naprzemiennej nad dzieckiem? Czy sąd musi orzekać o alimentach (a może można tę kwestię pominąć)? Dziś odpowiem na te pytania.