„Rozwód bez tajemnic”. Jak się rozwieść z klasą?

Wymeldowanie małżonka ze wspólnego mieszkania.
24 listopada 2021
Egzekucja komornicza mimo dobrowolnie płaconych alimentów.
6 grudnia 2021

Książka zarysowuje różne aspekty związane z byciem w relacji, radzeniem sobie z trudnościami w związku czy ostatecznie z rozstaniem i rozwodem. Traktuje o tym, jak przejść przez postępowanie rozwodowe/o co zadbać z punktu widzenia adwokata i psychoterapeuty.

Publikacja ta ani nie zachęca, ani nie zniechęca do rozwodu. Decyzję każdy i tak podejmuje samodzielnie.

Intencją dziennikarza prowadzącego rozmowę była chęć odpowiedzenia na ważne pytania: dlaczego ludzie się rozstają, w jakim celu walczą ze sobą w trakcie rozwodu „do upadłego”, dlaczego rozstań się boją lub kończą małżeństwo zbyt pochopnie.

Moją, nadrzędną, intencją związaną z tą książką było wyposażenie Czytelnika w chociaż minimalną, niezbędną (z punktu widzenia adwokata) wiedzę, dotyczącą postępowania w tego typu sprawach.

Tak książkę "Rozwód bez tajemnic" zrecenzowała Ewa Wiśniewska-Sobel, doświadczony i wieloletni mediator zawodowy specjalizujący się w sprawach rozwodowych i około rozwodowych:

Dostrzegam w tej książce potencjał i wartość nie tylko dla osób myślących o rozstaniu czy rozwodzie, ale także dla tych, którzy próbują zrozumieć dynamikę zmian zachodzących w ich związku i tego w jaki sposób determinują one poziom wzajemnej tolerancji i akceptacji. Formula wywiadu daje wyjątkowy przywilej wejścia w rozmowę, by przez pryzmat poruszanych zagadnień, spojrzeć na siebie i swoje problemy, odkrywając i sięgając po to, co akurat teraz jest ważne i interesujące. Co wymaga odpowiedzi. Książka napisana jest tak, że tych odpowiedzi jako czytelnicy, udzielamy sobie sami. Nikt bowiem lepiej od nas samych nie zna naszych potrzeb, potencjału i ograniczeń. Autorzy z dużą życzliwością i wyczuciem, nie oceniając, dbają o nasze emocje, a jednocześnie rzeczowo i konstruktywnie przeprowadzają przez wszystkie etapy postępowania formalnego, ukazując zawiłości i niebezpieczeństwa. Oddają w nasze ręce książkę, która odczarowuje rozwód. Pokazuje, że można się dobrze rozwieść. Można się również porozumieć, wykorzystać przy tym mediacje i wejść w nowe role życiowe bez uciążliwego bagażu, nieprzepracowanych emocji i nieuporządkowanych spraw. Dlatego, jeżeli cenisz sobie fachową wiedzę i wskazówki specjalistów, ale myśląc o rozstaniu czy rozwodzie, chcesz wiedzieć na co się decydujesz, to to jest idealna książka dla Ciebie.

Jako doświadczony i wieloletni mediator zawodowy specjalizujący się w sprawach rozwodowych i około rozwodowych, bardzo polecam przeczytanie jej mediatorom, szczególnie rozpoczynającym pracę w obszarze mediacji rodzinnych, jako doskonałe źródło wiedzy o psychologii rozwodu i o akceptowalnych rozwiązaniach formalnych.

Ewa Wiśniewska-Sobel

Stały Mediator przy Sądach Okręgowych: w Warszawie, Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie, Kielcach. Stały Mediator Centrum Mediacji Konfederacji Lewiatan w Warszawie.

Książkę możesz zakupić m.in. tutaj:

"Rozwód bez tajemnic. Jak się rozwieść z klasą?"


Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej, skontaktuj się ze mną. Omówimy Twoją sytuację i znajdziemy najlepszą dla Ciebie strategię postępowania w Twojej sprawie.

 
DORADZAM I POMAGAM

Napisz do mnie


Jeżeli obawiasz się, że sam nie podołasz wszystkim formalnościom – skontaktuj się ze mną. Opisz swój problem i zadaj pytanie. Postaram się jak najszybciej udzielić Ci pomocy.


Kontakt